Věděli jste o Novosedlické stezce?

02.05.2020

Věděli jste, že je v Novosedlicích malý lesopark? A dokonce velmi pěkný. Je jako ušitý na míru pro rodiny s malými dětmi. Pro mrňousy, kteří ještě nejsou stavění na nějaké dlouhé túry. I pro vaše školáky, co se na naučné stezce dozvědí spoustu zajímavých věcí, které později při výuce jako když najdou. Pro takové chvíle, kdy máte hodinku, než budete muset začít vařit oběd a na dětském hřišti už jste byli milionkrát. Zkrátka pro dny, kdy to na velký výlet nevypadá a vy přesto chcete, aby si vaše děti něco pěkného užily.

Kdysi dávno se lokalitě říkalo Luisina skála podle jedné pruské kněžny. Dnes se místo jmenuje Na Sokolce a upravenou cestu malým lesíkem nazývají Novosedlická stezka nebo lesopark. O historii místa najdete podrobné informace na jednom z panelů.

Trať není náročná a nabízí řadu pěkných stanovišť. Potkáte tady zástupce lesní fauny vytvořené ze dřeva, savce, brouky, obojživelníky, ptáky a u každého cedulku s popisem. Nechybí ani panel na určování stromů a popisky u zajímavých dřevin a bylinek. Když rozbolí nohy, nabídne vám své služby některá z bytelných dřevěných lavic.    -ina-

Do lesoparku se dostanete nejlépe z ulice Komenského, ve které můžete případně také zaparkovat. A za tip děkuji Romanovi Nešetřilovi.