První novoroční běh zvládl i Matýsek

02.01.2019

Krupka - Všude na Nový rok běhají, tak proč ne taky u nás, řekli si trenéři Atletického klubu Krupka a napadlo je uspořádat novoroční běh. (Těžko čekat od atletů, že navrhnou soutěž v pojídání knedlíků.) Myšlenka, jak po vánočních svátcích, a hlavně po silvestrovské noci dostat do žil čerstvou krev a do plic svěží vzduch, nadchla určitě stovky obyvatel městečka. Nicméně, od nadšení vede k realizaci ještě kus cesty.

V úterý 1. ledna tak dorazila na start historicky prvního Novoročního běhu dvacítka lidí, včetně dětí různého věku. A i když se nesešly stovky zájemců, což by zakladatele akce určitě potěšilo, na první ročník to byl úspěch.

Musíme vzít v úvahu, že celý den foukal studený vítr, mrholilo a vůbec... Do zimní idylky mělo počasí na hony daleko. Nejspíš proto také ještě ve 14.45 stáli poblíž krupské radnice, odkud se v 15 hodin startovalo, jen tři lidé. A nebylo vůbec jisté, zda nakonec nepoběží sami.

Na poslední chvíli dorazili i další nadšenci, aby vznik tradice podpořili. Mezi nimi například malý Matýsek se svým kolem. Ten zpočátku mudroval, jestli vůbec celou trasu zvládne. Objevil se i vlajkonoš, který do cíle novoročního běhu donesl vlajku se symbolem 1. ročníku akce.

Běh odstartoval pět diplomatických minutek po 15. hodině. Necelý kilometr dlouhá trasa pokračovala od radnice přes Mariánské náměstí, ulicí Bohosudovská až k areálu krupského stadionu. Na něm oběhli atleti jeden celý okruh, aby symbolicky otevřeli atletickou dráhu pro rok 2019. Sklenkou šampaňského si pak připili na zdar akce a přivítali nový atletický rok.

P.S. Matýsek to hravě zvládl.      -ina-