Wildpark v Geisingu a surikata přímo u nosu

26.09.2019

Mstišovská obora je smutným svědkem toho, jak je možné poslat dobrou věc do kytek. Jsem proto ráda, že se do věci vloží město se společností Lesy ČR a ze současného panoptika, kde zvířata očividně radost ze života nemají, chtějí vytvořit něco podobného Wildparku v Geisingu.

Mimochodem, už jste v geisingském zooparku byli?

Myslím, že mnozí z vás ještě ne. Proto bude dnešní Tip na výlet právě do Wildparku v Geisingu. Sice se nemůžu zaručit za počasí o víkendu, protože moc slibně to zatím nevypadá a na procházku několika desítkami hektarů zooparku je fajn, když alespoň neprší. Není ale všem podzimním a slunečným dnům konec.

Jeden z kontaktních výběhů s kozénkami. :-)

Z Teplic do Geisingu je to půl hodinka cesty, přesně 22 kilometrů. Vyjedete na Cínovec a na kruháku pod Pomezím se dáte druhým výjezdem vstříc dobrodružství. (Wildpark minout nemůžete, je hned u silnice.) 

V letním období je tu otevřeno od 10 do 18 hodin a v zimě do 16 hodin. Vstup je pro dospělé 5,50 a pro děti (3-16 let) 3,50 Eura. Rodinná vstupenka (2+2) je 14 Eur. Pozor na to, že kartou se tady platit nedá. V areálu je také restaurace, spousta odpočinkových míst, rozesetých po příjemné trase napůl divokou přírodou a u každého je nějaká dřevěná atrakce pro děti. Když okruh dokončíte, můžete odložit neúnavné potomky u vstupní části areálu, kde je velké dětské hřiště a odpočinout si ve venkovním posezení se zastřešením, nebo v restauraci.

V geisingském zooparku uvidíte muflony, jelení zvěř, rysa, divokou kočku, lamy, kamzíky, kolčavy, mývaly, kuny, sovy, divoká prasata, papoušky a další, převážně místní druhy zvířat. Některé z informačních cedulí obsahují i český popis. Jsou tu také kontaktní výběhy, kde děti mohou dovnitř a zvířata si pohladit. Například výběh s ovcemi, králíky, morčaty nebo kozami.

Zajímavým průlezem se děti dostanou přímo do středu výběhu pro surikaty a mohou je tak pozorovat velice zblízka ze zaskleného stanoviště. (Vlezla jsem tam taky - a je to zážitek, ale pro dospěláky je průlez přece jen trochu nízký.) A tak doufejte, že potomka odtud odtrhnete po dobrým a nebudete muset do toho průlezu pro něj... 😊

Ve Wildparku můžete strávit příjemné odpoledne. Trasa vám zabere cca 2-4 hodinky, podle toho, jak si jí budete užívat a jak se budete na jednotlivých stanovištích dlouho kochat. Cesty jsou zpevněné, některé vyasfaltované, takže není problém vzít s sebou kočárek. Jen je třeba počítat s tím, že občas půjdete do kopce. Ale nejste přece z cukru, tak hrozné stoupání to není a nikdo vás honit nebude.   -ina-